Niby koniec, a ciąg dalszy już wkrótce

Cały ten wpis nie powstałby, gdyby nie Marcin Szymański, Kolega Przewodnik wrocławski. Napisał, żebym zrobiła wpis z linkami do filmów. No to proszszszsz. Oto jest, wraz z „za kulisami”.

………..

Właśnie dobiegł końca ciekawy projekt, w którym dane mi było uczestniczyć.

Otóż marcu zeszłego roku PolandByLocals zaprosili mnie do współpracy przy kręceniu krótkiego filmiku o Gdańsku.

Kwestią otwartą był temat. Ze wskazaniem na gotyk. Tego gotyku gotowa byłam bronić zajadle. Moim argumentem było to, że wszyscy jeżdżą po gotyk do Torunia. Przecież sama po tym cudnym gotyku toruńskim oprowadzam z radością i z państwową licencją przewodnicką! Tymczasem tutaj na miejscu, w Gdańsku, mamy tego gotyku trochę, i to jakiego gotyku! Wystarczy wspomnieć choćby NAJwiększy gotycki kościół ceglany na świecie. No i nakręciliśmy. Dwa odcinki. I oba sprawiły nam wiele prawdziwej radości. Zresztą gdzieś tam krążą w sieci. Poniżej zamieszczam odnośniki do nich.

A zatem, oto PIERWSZA CZĘŚĆ gotyku w Gdańsku a także DRUGA CZĘŚĆ gotyku w Gdańsku

Potem był sezon. I rozbiegliśmy się do swoich zajęć przewodnickich. Aż w końcu nagle zrobiła się późna jesień z przedświątecznym już ożywieniem.

I znowu dostałam wiadomość od PolandByLocals, że „lecimy z tematami świątecznymi”. No i „polecieliśmy”.

Dzięki tej serii – odkryłam gdańską Galerię Starych Zabawek. Nie byli tam Państwo? A warto! Niektórym przypomni się dzieciństwo a innym (jak mnie), może spełni się marzenie z dzieciństwa. TUTAJ filmik O ZABAWKACH. Szukaliśmy także dawnej skoczni w Oliwie. Tam jakoś wystyrmałam się na górkę, gadając do mikrofonu. I udało mi się nie zgubić po drodze ani płuc, ani serca. 😉 Kiedy pokazywałam filmik Rodzinie i znajomym, którzy znają moje nastawienie do aktywności leśnej i terenowej, wprost nie chcieli wierzyć. Ale – w imię radości uczestniczenia w szalonych pomysłach Ekipy, wlazłam też na Sobótkę (inaczej – Wzgórze Królewskie). Czekałam tylko kiedy każą mi założyć łyżwy i zagrać w hokeja. Na szczęście nie wpadli na ten pomysł. TUTAJ filmik O SPORTACH ZIMOWYCH.

Było jeszcze CO NIECO O TRADYCJACH i była LEGENDA O JAKUBIE I ANNIE.

Potem, na zlecenie Grano Hotels miałam nakręcić krótkie migawki-wzmianki na temat TOP TEN ATRAKCJI GDAŃSKA. Chętnie się tego podjęłam, i tym razem to ja zaprosiłam PolandByLocals do współpracy. Podczas kręcenia serii nagle wróciła zima, więc w tracie opowieści o parku oliwskim towarzyszyła nam prawdziwa zima, a pod Muzeum II Wojny Światowej niemal straciliśmy uszy w przenikliwym i mroźnym wietrze. Ale szczerze powiedziawszy, całość sprawiła nam wiele radości i co najważniejsze, efekt naszej pracy bardzo się spodobał.

I proszę bardzo – oto wszystkie TOP 10 poniżej. Łącza do poszczególnych filmików w numeracji.

Wstęp do TOP 10, pierwsze TOP 10, drugie TOP 10, trzecie TOP 10, czwarte TOP 10, piąte TOP 10, szóste TOP 10, siódme TOP 10, ósme TOP 10, dziewiąte TOP 10, dziesiąte TOP 10 .

Potem, znowu PolandByLocals zagonili mnie do pracy. I – jako ostatni z tej serii wspólnych radosnych szaleństw przed kamerą – zrealizowaliśmy cykl dwóch (z czterech) filmów z serii Odkrywamy !Pomorskie.

Mnie przypadły ZAMKI W MALBORKU I KWIDZYNIE ORAZ PELPLIN, a także Żuławy z dziedzictwem mennonickim. Żuławy pojawią się tutaj, po tym, jak (jeśli) pojawią się oficjalnie w sieci.

Z ogromną niecierpliwością oczekuję pozostałych dwóch odcinków, bowiem w obu wystąpią moi Znajomi Przewodnicy. Arku, dziękuję, że dałeś mi się namówić do udziału. 🙂

Poniżej pozbierałam ostatnie filmiki, w których dane mi było uczestniczyć.

Poniżej nasze „migawki” gdańskie, czyli TOP 10 dla Grano Hotels.

I łącze do rozmowy w samym hotelu Grano, jako podsumowanie całego przedsięwzięcia Top 10. Rozmowa zamieszczona została na FB, https://fb.watch/4H9jFoMSM-/

No i całkiem świeży filmik z serii Odkrywamy !Pomorskie.