A teraz Słupsk i dalej

Niewiele osób zapędza się na zachód naszego regionu.

Zachodnia część Pomorskiego to tereny odwiedzane raczej plażowo, rowerowo, no i może kulinarnie.

Często, kiedy pytamy o Słupsk, pada natychmiast pytanie zwrotne: A co tam jest do zwiedzania?

Otóż jest!

Poniżej trzeci film z serii Odkrywamy!Pomorskie, jak zwykle, znakomicie zrealizowany przez PolandByLocals (poprzednie dwa to Gotyk i Żuławy, a będą jeszcze Kaszuby).

Tym razem – opowiada i oprowadza nas Arkadiusz Zygmunt.

Nie można było lepiej trafić z Cicerone. Cieszę się, że to właśnie Arek prowadzi nas przez ten trudny teren. Bo zrobił to znakomicie. Dodam, że wielu przewodników boi się tych terenów, twierdząc, że trudno o nich mówić. Że najlepiej „sprzedaje” się tam aktywność fizyczna. A tymczasem – Arek udowadnia, że taki Witkacy może być fascynujący, nawet dla tych, którzy go nie lubią. 😉

I cieszę się, że widzę na filmie Pana Dawida Gonciarza. Pamiętam, z jakim błyskiem w oczach opowiadał o planach stworzenia tego, co dzisiaj znamy pod nazwą Muzeum Kultury Pomorza. Kiedy lata temu, jeszcze w słupskim muzeum, prowadził szkolenie naszej grupce (wtedy na kursie przewodników terenowych), wspominał, że chce się poświęcić czemuś innemu. I nie bardzo wyobrażaliśmy sobie tego, o czym mówił z taką pasją. No, to proszę, efekt pokaże Państwo Arek na filmie.

Zapraszam zatem, bo Słupsk i okolice to wciąż nieodkryte skarby.

A Arek opowie o tych paru najciekawszych.

Słuchajcie, oglądajcie zatem.

(prywata: ogromnie lubię tę serię. Tak po prostu. Lubię)