Śladami gotyku – konkursowo

Spotkał mnie ostatnio ogromny zaszczyt. Zostałam jurorem w konkursie plastycznym. I to JAKIM konkursie.

Ale od pieca.

W zeszłym (czyli w 2020) roku miałam frajdę uczestniczyć w filmowym projekcie PolandByLocals, czego efektem była dwuczęściowa opowieść o gotyku w Gdańsku. Pierwsza część „poszła” w świat w maju, zaś druga część zaistniała w lipcu. Dostawałam, i wciąż dostaję, wiadomości, że oba gotyki bardzo się podobały. Okazało się, że były także inspiracją dla młodych artystów z I Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Oliwie. I to właśnie przy tej okazji, zostałam zaproszona do jury konkursowego.

My, uczniowie z I Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Oliwie podczas , gdy nikomu nie dane było rozkoszować się swoim towarzystwem i  miejskim pejzażem  z wielką przyjemnością, (oczywiście wirtualnie) przechadzaliśmy się z Panią Kasią ulicami Gdańska. Bardzo jesteśmy wdzięczni za pełną humoru i ciekawostek wycieczkę „Śladami gotyku”. Ależ piękne jest to nasze miasto i jego zabytki, aż chce się wziąć farby i kredki… więc cóż .. wzięliśmy!  I tak, inspirując się opowieściami Pani Kasi, powstały nasze prace, które przesyłamy w załączniku 🙂 Serdecznie dziękujemy – Uczniowie ISSP STO Polanki.

Jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem! Młodzi artyści stworzyli ponad 50 prac. Z tego należało wybrać… 3. No, nie doczekanie! Tak się po prostu nie dało. Dyskusje były burzliwe, ba! były to kłótnie prawie. Stanęło na tym, że wybrano 14 prac.

Dostałam pozwolenie na zamieszczenie zwycięskiej czternastki na moim blogu (brakuje czternastej pracy, bo niestety zdjęcie się nie udało. Czekam na dobrą wersję). Dziękuję!!!

Jakąż świetną wyobraźnię mają młodzi artyści. Zapamiętajmy ich imiona, bo całkiem możliwe, że za paręnaście lat będziemy ustawiać się w kolejce po ich autografy w galeriach sztuki.